Thursday, 1 June 2017

Real Techniques Bold Metal Brushes / Fırça Yorumları

Real Techniques Bold Metal Brushes / FırçalarReal Techniques makyaj fırçaları hem uygun fiyatlı olması daha da önemlisi diğer pahalı marklarla yarışır derecedeki fonksiyonelliğiyle popular olmayı başarmış durumdalar.  Bende de siyah ve pembe renkli olan core collection, allık fırçası, fondoten fırçası, eyeliner fırçası gibi bir çok fırçasını severek kullanıyorum. Yalnız özellikle bu bold metal fırçalar çok daha sık duruyorlar. Makyaj masanıza parlaklıklarıyla değişik bir hava veriyorlar! Real Techniques  Bold Metal Fırçalar daha lüks serisi ve diğer real techniques fırçalara göre biraz daha fiyatlılar. Bu üç fırçayı ben hediye olarak aldım. Nasıl sevindim anlatamam J  Üçü birlikte tek bir kutuda Holiday Gift ;Real Techniques Bold Metal  EssentialCollections olarak satılıyordu. İçerisinde #103 Angled Powder Brush. #200 Oval Eyeshadow Brush ve #300 Tapered Blush Brush yer alıyor. Hadi gelin hepsinin fonksiyonuna ve benim yorumlarıma tek tek bakalım.
#103 Angled Powder Blush / Acılı Pudra Fırçası , altın renginde inanılmaz yumuşaklığa sahip ve sık kılları olan bir fırça. Pudranızı sürmek için çok ideal. Fırçayı pudraya bastırarak dokundurduğunuzda biraz fazla ürün alıyor o nedenle ürüne fırçayı hafif hafif dokundurmak gerekiyor . Ayrıca tüm yüzünüzü ısıtmak için bronzer’ ı da bu fırçayla uygulayabilirsiniz. Dediğim gibi ürünü az az almakta fayda var. Yüzünüzde dolaşırken yumuşacık hissi sizi iyi hissettiyor asla fırçanın kılları acıtma ya da batma yapmıyor. Fiyatı 125 tl.#200 Oval Shadow Brush / Oval Far Fırçası , bu fırça gümüş renkli ve  geniş yuvarlak başlı bir far fırçası, ,krem ya da normal farlarla kullanılabilir. Hatta göz altı kapatıcısını uygularken çok yardımcı oluyor. Daha çok göz kapağınıza ve kaş altına yani geniş alanlara far uygulamak için uygun. Gölgeleme için biraz geniz kalıyor. Yine çok yumuşak ve kullanışlı bir fırça . Fiyatı 76.50 tl.
#300 Tapred Blush Brush / Konik Uçlu Allık Fırçası , rose gold renkli ucu konik şeklinde allık uygulamak için yapılmış bebek yumuşaklığında bir minnoş fırça . Bu setin içinde en sevdiğim fırça bu sanırım (hepsini seviyorum ☺) . Allığı çok dağıtmadan uygulamanızı sağlıyor. Yine ürüne çok hafif dokundurmalısınız ki fırçaya çok fazla ürün toplanmasın. Ben bu fırçayı en çok göz altıma uyguladığım kapatıcının üzerine sürdüğüm pudrayı uygularken kullanıyorum. Ucunun üçgen olması göz altı bölgesine kolayca pudra uygulamanızı sağlıyor. Ayrıca bu fırçayla rahatlıkla kontur da yapabilirsiniz ve aydınlatıcınızı da uygulayabilirsiniz. Çok yönlü bir fırça ! Fiyatı 115.00 tl.

Genel olarak hem görünümleriyle hem de fonksiyonellikleriyle çok kullanışlılar, sadece diğerlerine göre biraz daha fiyatlılar. Bütün fırçalar krem ya da toz şeklindeki ürünlerle kullanılabiliyor. Gratis ve  Watsons mağazalarında rahatlıkla bulabileceğiniz ürünler. Özellikle İndirimlerde takip edin kaçırmayın 😉


 photo http---signatures.mylivesignature.com-54494-42-E7A91D706FA254AA1C0EA2829900B9B7_zpsflz9sdli.png